В Україні запрацювала найбільша та найпотужніша сонячна електростанція

В Україні запрацювала найбільша та найпотужніша сонячна електростанція

На Дніпропетровщині запрацювала найбільша та найпотужніша сонячна електростанція в Україні, яку звели поблизу села Старозаводське Нікопольського району. Про це повідомляється на сайті Дніпропетровської ОДА.

«Менш ніж за рік у Нікопольському районі звели найбільшу СЕС в Україні. Вона – у трійці найпотужніших у Європі. На її будівництво не пішло жодної копійки з державного чи обласного бюджетів. Все – коштом інвесторів», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Будівництво гігантського об’єкта розгорнулося у квітні 2018-го на майданчику площею 400 га, поблизу села Старозаводське Нікопольського району. Колись це був рудний кар’єр, та вже декілька десятиліть там нічого не добували. А для сільського господарства ґрунт був непридатний. Тож саме ці землі обрали під майбутню електростанцію.

Роботи стартували відразу після підписання угоди між інвесторами – українською компанією ДТЕК і китайською China Machinery Engineering Corporation (CMEC).

м
Керівник будівельного майданчика Лю І

Як відзначив генеральний директор СМЕС Чжан Чунь, компанія має намір надалі розвивати «зелену енергетику», адже в неї великий досвід будівництва сонячних електростанцій в різних країнах світу.

«Сподіваємося, запуск такої потужної електростанції допоможе Україні стати енергетично незалежною. А ще – надасть поштовх подальшому розвитку її економіки», – зазначив керівник будівельного майданчика Лю І.

Зазначається, що майже 750 тисяч сонячних панелей – загальною потужністю 200 МВт. За рік електростанція вироблятиме близько 280 млн КВт-год. Цього достатньо, аби забезпечити електрикою приблизно два середніх українських міста. Наприклад, таких як Нікополь та Марганець.

В Україні запрацювала найбільша та найпотужніша сонячна електростанціяЗа оцінками експертів, цей об’єкт приноситиме Дніпропетровському регіону близько 20 млн грн щорічних податкових надходжень. Ще 10 млн грн виділятимуть на розвиток соціальної інфраструктури – за програмою соціального партнерства. Ці кошти підуть на ремонти шкіл, лікарень, придбання шкільних автобусів.

Вже у березні електростанція запрацює на повну потужність.